HOŞ GELDİNİZ:)))))

HOŞ GELDİNİZ, SEFALAR GETİRDİNİZ...UMARIM HEMEN GİTMEZSİNİZ:)))))))

30 Mart 2012 Cuma

"EVİMDE BAHAR" hazırlıklarına devam:)

Evime bahar getirmeye devam ediyorum.Perde ve avizeyi de tamamladım.Perdeyi face'de Aytuğ ev tasarımları sayfasında görmüştüm.Paylaşımları için kendilerine teşekkürler.Yazışmıştık kendileriyle motiflerin sertleşmesi için ne yapıyorsunuz diye.Bişey yapmadıklarını söylemişlerdi.Ama ben sertlemesi için şeker kolası yaptım.Ölçü olarak bir su bardağı suda 15  20 tane kesme şekeri erittim ,motifleri  şekerli suya batırdım ve tepsilerde düzgün bi şekilde yayarak kuruttum. Tam kuruması 3 4 günü buldu.Bu arada komşum sevgili Aslı'ya da çok teşekkür ediyorum. Tepsilerde motifleri onun evinde kuruttum.Malum evde kedimiz Arda var. Rahat bırakmayacaktı motiflerimi:)))))Avize tasarımı kardeşim Ayşe'ye ait. O da örgüde ustadır. Yakın zamanda O'nun çalışmalarını da paylaşmak istiyorum sizinle.Çok güzel tasarımları var.Avizeyi ördükten sonra balon üzerine geçirdim ve üzerine sulandırılmış ağaç tutkalı sürdüm ve böylece onu da sertleştirmiş oldum.
BAHAR TADINDA GÜZEL ,RENKLİ GÜNLERİNİZ OLSUN:)))))))

27 Mart 2012 Salı

"EVİMDE BAHAR" hazırlıkları:))))))

PERDE VE ÖRTÜLERİ SÜSLEYECEK MOTİFLER
CAMA VE PERDEYE KONMAK İÇİN BEKLİYORLAR
KELEBEKLER İÇİN MOTİF
Evime bahar havası getirmeye çalışıyorum. Daha bitmedi ama yine de tamamlanan parçaları ve diğer hazırlıkları paylaşmak istedim.Ne dersiniz fena olmayacak değil mi:))))))Tamamlanınca da görücüye çıkacak tabiiki:)))))

20 Mart 2012 Salı

MISIR BEBEKLERİM 10marifet OFİSİNİ SÜSLÜYOR:))))))

duvar süsü
http://10marifet.org/yazi/10marifet-ofisinde-misir-kabugundan-harikalar/


10marifet ofisine gönderdiğim çalışmalarım çok beğenildi ve paylaşımı yapıldı.Mısır bebeklerim  şimdi de 10marifet ofisini süslüyor. Çok sevindim.Paylaşım için,güzel yorumlar için,beğeniler için herkese teşekkür ediyorum:))

18 Mart 2012 Pazar

DOĞADAN SÜSE...

Kapı ya da duvar süsü olarak kullanılabilecek bu çalışmanın malzemelerinin tümü doğadan.Malum budama mevsimindeyiz,dalları ziyan etmiyoruz.Çemberi o budanan dallardan elde ettim.Çiçekler ve bebeği mısır kabuğundan.Boyaması bitki sularıyla.Mısır bebeği de yine ağaçlardan  dökülen  kabuğumsu ,kozalağımsı bi şeyin(kusura bakmayın adını bilemedim) içine yerleştirdim.Ortaya böyle sevimli bi iş çıktı.Paylaşmak istedim hemen. Fena olmamış değil mi:))))))))

9 Mart 2012 Cuma

DUVARLAR ÇİÇEK AÇTI:)))))

Merhaba,  bu gün sizlerle duvar için yaptığım süsleri paylaşmak istiyorum.İlk olarak kumaşlardan çiçekleri yaptım.Daha sonra  boncuklarla, organze kurdelelerle  süsledim.Ortaya odalarımızı renklendirecek ,şenlendirecek  duvar süsleri çıktı. Yapım aşamalarını malesef  resimleyemedim.  Bi sonraki çalışmamı aşama aşama resimlerim artık.Bi sonraki çalışmamda buluşmak üzere elişi tadında güzel günlerniz olsun:)))))))

6 Mart 2012 Salı

TAYFUN TALİPOĞLU DA MISIR BEBEKLERİMLE TANIŞTI:))))BAMTELİ BİR YOL HİKAYESİ'nin yolu bizim kursa düştü.Mısır bebeklerim Derya Baykaldan sonra Tayfun Talipoğlu ile de tanıştı.Çekimler ve röportaj çok eğlenceliydi.Şimdilik resimleri yayınlıyorum.11 Mart Pazar günü de TV8'de yayınlanacakmış.Ondan sonra da belki bişeyler paylaşabilirim. Bekliyorum heyecanla.Acaba nasıl yansıtılacak diye:))))

4 Mart 2012 Pazar

ELDE OLAN VE DOĞADAN MALZEMELERLE YAPTIKLARIM:)))

Merhaba:)) Birkaç yıl önce ablamın yazlığına giderken biraz elimde olan incik boncukları da götürmüştüm beraberimde orada bişeyler yaparım diye.

Orada gezinirken bulduklarımı elimdeki malzemelerle birleştirdim ve ortaya böyle sevimli işler çıktı.Aslında insan elde kalan malzemeleri kullanırken daha yaratıcı oluyor. Bakalım siz de beğenecek misiniz?Bekliyorum yorumlarınızı.Elişi tadında güzel günleriniz olsun:))))))))

2 Mart 2012 Cuma

KAĞIT HAVLU KARTONUNUN BAŞINA GELENLER:)))))))Kağıt havlu kartonunu kestim, kurdelyle sardım .Organze kurdele ve boncuklarlr süsledim. Ortaya böyle şık peçete yüzükleri çıktı.NASIL OLMUŞŞŞ???Atmıyoruz,hiç bişeyi atmıyoruuuuzz:))))) Saklama kabımız da şık olmalı yani. O da atmadığımız ambalaj kutusundan:))